JMÉNO:

JÍDELNÍČEK MŠ

Doporučujeme: www.bezpecnostpotravin.cz
www.viscojis.cz

Viz níže "Alergeny podrobně"

Jídelníček v týdnu od: 11.2.- 15.2.2019

dopolední svačinaobědodpolední svačina
pondělítuňáková pomazánka, chléb, čaj šípkový (1,3,4,7) hrachová polévka, buchtičky se šodó, mléčný nápoj, voda, ovoce  (1,3,7) celozrnné pečivo, máslo, zelenina, mléko, čaj  (1,3,7,11)
úterýavokádová pomazánka sójový rohlík, čaj citrónový (1,3,7,11) rybí polévka se zeleninou, rozpuštěný ptáček, houskový knedlík, čaj, voda   (1,3,4,7,9) cereálie, mléko, ovoce (1,3,7,11)
středavajíčková pomazánka, chléb, čaj s medem (1,3,7)vločková se zeleninou, sekaná pečeně, brambory, zeleninová příloha, čaj, voda (1,3,7,9)pečivo, máslo, plátkový sýr, mléko, ovoce  (1,3,7)
čtvrtek tvarohový dezert s ovocem, piškoty, čaj malinový (1,3,7)vývar s nudlemi, drůbeží rizoto, sýr, nápoj (1,3,7,9)zelenina, ovoce, chléb, máslo, mléko, čaj (1,3,7)
pátekluštěninová pomazánka, pečivo, čaj lesní plody (1,3,7)bramborová s kroupami, kuřecí prsa, těstoviny, sýrová omáčka, čaj, voda (1,3,7,9) ovoce, máslo, celozrnná bageta, čaj, mléko (1,3,7,11)

Jídelníček v týdnu: 18.2. - 22.2.2019

dopolední svačinaobědodpolední svačina
pondělípomazánka z žervé, celozrnná bageta, ovoce, čaj jahodový  (1,3,7)kulajda, zeleninový bulgur sypaný sýrem, nápoj, ovoce (1,3,7,9)med, máslo, pečivo, mléko, čaj (1,3,7)
úterýplátkový sýr, máslo, chléb, rajče, čaj šípkový (1,3,7)česnečka, boloňské špagety, nápoj, voda (1,3,7)pečivo, máslo, ovoce, čaj (1,3,7)
středapudink, piškoty, ovoce, čaj citrónový (1,3,7)vývar zeleninový, svíčková omáčka, maso, houskový knedlík, čaj, voda  (1,3,7,9)rybičková pomazánka, chléb, čaj (1,3,4,7)
čtvrtekvánočka, kakao, ovoce, čaj lesní plody (1,3,7)luštěninová polévka, pečené kuřecí stehýnko na cizrně a rajčátky, rýže, čaj, voda (1,3,7,9)žervé, bageta, zelenina, čaj, mléko (1,3,7)
pátekstrouhaný sýr, máslo, zelenina, chléb, čaj malinový (1,3,7)krupičková polévka se zeleninou, pečený losos na másle a kmíně, brambory, čaj, voda (1,3,4,7,9)ovoce, zelenina, pečivo, čaj, mléko, voda (1,3,7,11)

Změna jídelníčku vyhrazena.
Pitný režim zajištěn po celý den ve třídách (voda, čaj, šťáva).

Děti si mohou samy zvolit při svačině, zda chtějí pomazánku nebo jenom máslo nebo suché pečivo.
Do jídla děti samozřejmě nenutíme.
Motivujeme k ochutnání pokrmů..
Respektujeme tempo dítěte při jídle.

Alergeny podrobně

Doporučujeme: www.bezpecnostpotravin.cz
                         www.viscojis.cz

EU specifikovala 14 hlavních potencionálních alergenů, které podléhají legislativnímu značení.
Jídelna má pouze funkci informační tak, jako každý výrobce potravin a pokrmů.

Alergeny: ( v jídelníčku - uvedeny podle čísel)
1.obiloviny - obsahující lepek
2.korýši a výrobky z nich
3.vejce a výrobky z nich
4.ryby a výrobky z nich
5.podzemnice olejná (arašídy) a výrobky z nich
6.sojové boby (sója) a výrobky z nich
7.mléko a výrobky z něj
8.skořápkové plody a výrobky z nich - jedná se o všechny druhy ořechů
9.celer a výrobky z něj
10.hořčice a výrobky z ní
11.sezamová semena (sezam) a výrobky z nich
12.oxid siřičitý a siřičitany - v koncentracích vyšších než 10 mg
13.vlčí bob (LUPINA) a výrobky z něj
14.měkkýši a výrobky z nich

Příchod do 8:00 hodin. Děkujeme!
Pozor 25.2-1.3.2019 jarní prázdniny!

Created by © 2012 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign